Ambasador


Grzegorz Kotowicz Ambasadorem Biegu Niepodległości.

grzegorz
Grzegorz Kotowicz w koszulce RyTMu z ministrem sportu Adamem Korolem podczas spotkania ze środowiskami sportowymi Czechowic-Dziedzic.

Grzegorz Kotowicz – polski kajakarz urodzony 6 sierpnia 1973 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Dwukrotny brązowy medalista igrzysk olimpijskich, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Karierę sportową rozpoczynał w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach w klubie KS Górnik. Ukończył Technikum Górnicze, oraz uzyskał tytuł magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Karierę sportową zakończył w 2001 roku, jednak ze sportem związany jest do dzisiaj.

Obecnie  jako Dyrektor Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich  czynnie wspiera młodych sportowców. Od wielu lat podejmuje inicjatywy dla rozwoju naszego regionu, działa na rzecz klubów i stwowarzyszeń sportowych. Jest wiceprezesem do spraw kajakarstwa klasycznego PZKaj.

Pomimo tak wielu zajęć Grzegorz znajduje czas na aktywne spędzanie czasu. Można Go spotkać pływającego kajakiem na Czechowickim stawie Kopalniok, gdzie nadal trenują młodzi kajakarze (miejmy nadzieję Jego godni następcy) oraz biegającego ulicami naszego miasta z grupą biegową Rozbiegamy To Miasto – Czechowice-Dziedzice.

Zaproszenie na Bieg Niepodległości słowami Pana GrzegorzaUdział w Biegu Niepodległości to wyjątkowy sposób uczczenia święta 11 listopada.  Sam udział w tej inicjatywie, to oddanie czci naszym przodkom, którzy walczyli o wolną Polskę. Wielu zapomina o tym, że Polacy będąc pod zaborami przygotowywali się do odzyskania niepodległości w stowarzyszeniach sportowych, jak np. Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, gdzie młodzi Polacy uczyli się, co znaczy słowo patriotyzm. Dlatego zachęcam wszystkich do uczczenia tego święta właśnie w ten szczególny sposób, biorąc udział w „26. Biegu Niepodległości w Czechowicach –Dziedzicach”. Biegam bo jestem Polakiem, biegam bo znam historię, biegam bo lubię :-).